1.3 C
New York
Thursday, February 22, 2024

Buy now

Tërmet i fortë shkund Turqinë

Një tërmet me magnitudë 5.2 Rihter ka goditur zonën turistike jugore të Antalias, në Turqi, në orët e para të mëngjesit, sot, 5 janar.

Sipas medieve turke, tërmeti kishte një thellësi prej 39,52 kilometrash .

Mësohet se deri më tani nuk janë raportuar dëme materiale, apo viktima nga tërmeti.

Profesor Süleyman Pampal, ekspert i tërmeteve nga Universiteti Gazi në kryeqytetin Ankara, i tha transmetuesit CNN Turk se tërmeti ishte “normal” për zonën e Antalias dhe se nuk është nevojë për panik.

Map of felt reports received so far following the #earthquake M5.2 in Western Turkey 41 min ago pic.twitter.com/BSUTxpP1BP— EMSC (@LastQuake) January 5, 2022

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit