19.5 C
New York
Saturday, June 3, 2023

Buy now

Trukimet në futboll: Në vitin 2022 u raportuan mbi 775 ndeshje të dyshimta, Brazili i pari

Të dhëna rreth trukimeve në futboll janë dhënë nga Globo Esporte duke iu referuar Sportradar që monitoron bastet në futboll.

Në vitin 2022, bota vendosi një rekord për numrin e ndeshjeve të dyshimta në sporte të ndryshme 1212 (34% më shumë se një vit më parë).

Brazili mori kryesimin në renditjen botërore të lojërave të dyshuara për trukim ndeshjesh

Në futboll, Brazili renditet i pari në këtë kategori me 152 ndeshje të dyshimta. Në vendin e dytë është Rusia (92), në të tretën është Republika Çeke (56), në të katërtin është Kazakistani (43), në të pestën është Kina (41).

Gjithsej janë 775 ndeshje të dyshimta në futboll. Ato janë regjistruar kryesisht në ligat e ulëta, më shumë se gjysma, në divizionet e treta dhe më poshtë.

Shikoni renditjen:

Brazil – 152

Rusia – 92

Republika Çeke – 56

Kazakistani – 43

Kinë – 41

Greqia – 40

Argjentina – 39

Filipinet – 37

Polonia – 36

Tajlandë – 35

 

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit