25.2 C
New York
Wednesday, July 17, 2024

Buy now

Tottenhami e nis vitin e ri me fitore të vështirë

- Advertisement -

Tottenhami është këndellur pas barazimit ndaj Southamptonit dhe ka arritur fitore minimale në udhëtim ndaj Watfordit, në kuadër të javës së 21-të të Premierligës.

Në ndeshjen e zhvilluar në ditën e parë të vitit u pa vetëm një gol, edhe ai në kohën shtesë.

Tottenhami pati iniciativën, por nuk arriti ta gjente golin deri në minutën e 90+6.

Ishte Davinson Sanchez i cili realizoi golin e fitores për Spurs.

Me këtë fitore, Tottenhami shkon në vendin e pestë me 33 pikë gjithsej.

Në anën tjetër, Watfordi mbetet në krizë të thellë, teksa renditet i 1-ti me 13 pikë të grumbulluara. 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit