0.8 C
New York
Wednesday, February 21, 2024

Buy now

City e fiton ndeshjen dramatike me Arsenalin, e nis me këmbë të mbarë vitin 2022

Arsenali shtë mposhtur 1-2 nga Manchester Cityn në ‘Emirates’.

Topcinjtë bën lojë fantastike por nuk e ndalen liderin e Premierligës, Manchester Cityn, në ndeshjen e parë për vitin 2022.

Sfida e zhvilluar në Emirates dhuroi shumëcka, tre gola e një karton të kuq, për vendasit, që me një lojtar më pak për pjesën më të madhe të lojës në pjesën e dytë, nuk arritën të mbrojnë rezultatin dhe ta mbyllin takimin me barazim.

Në minutën e 31-të, vendasit krijuan një aksion fantastik të cilin e konkretizoi me gol sulmuesi, Saka, duke realizuar për 1-0.

Në minutën e 57-të, Mahrez barazoi duke shënuar nga pika e bardhë, penallti e shkaktuar nga Granit Xhaka.

Sikur nuk i mjaftoi kjo Arsenalit, tre minuta më pas Gabriel u përjashtua me të kuq dhe Arsenali mbeti me 10 lojtarë, pdhe deri në fund, City e shfrytëzoi këtë.

Në minutën e 93-të të kohës shtesë, Dias shënoi për 2-1 për tía dhuruar tri pikë dramatike Cityt.

Arsenali vazhdon të mbetet në pozitën e katërt me 35 pikë, derisa City në të parën tani me 53 pikë.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit