30.1 C
New York
Saturday, June 22, 2024

Buy now

“Ti ke qenë i ri, s’je kanë askund”: Haliti përplaset me Gashin për luftën në Kosovë

- Advertisement -

Xhavit Haliti, deputet i PDK-së dhe një nga figurat kryesore të LPK-së, është përplasur me Dardanin Gashin, analist në Debat Plus.

Tema e përplasjes ishte lufta në Kosovë.

Sipas RTV Dukagjinit, Haliti i ka thënë në fytyrë Gashit se është i ri për të folur rreth luftës në Kosovë. Lexojeni një pjesë të përplasjes së Haliti me Gashin:

“Haliti: Prandaj, unë nuk jam këtu me i bërë qefin askujt. Kam ardhë me shpjegu atë që e di. Në çështjen që nuk i di unë nuk futem, ti po futesh.

Gashi: Cilat, tregomi?

Haliti: Ti ke qenë i ri, ti s’ke qenë askund. Pas luftë je ardhë në Kosovë, aq dinë.

Gashi: E ti kur je ardhë në Kosovë?

Haliti: Krejt jetën e kam bërë në Kosovë dhe veç me Kosovë jam marrë.”

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit