23.8 C
New York
Sunday, June 23, 2024

Buy now

Gjini i AAK-së: Serbia kurrë nuk ka dashur Asociacion, kurrë

- Advertisement -

Kryetari i Komunës së Gjakovës dhe anëtari i AAK-së, Ardian Gjini, ka thënë se Serbia nuk e ka dashur kurrë Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe.

Ai beson se kjo është kërkuar nga Serbia në mënyrë që Kosova mos ta bëjë.

Të jem i qartë, edhe qeveritë tjera kanë faj, por jo kaq. Është dashur të bëhet herët, se e kishim bërë krejtësisht ndryshe.” – ka thënë ai në emisionin Rubikon.

Më tej, ai ka thënë se Serbia nuk e dëshiron asnjë marrëveshje me Kosovën dhe nuk do të ulej kurrë në tavolinë për bisedime, po që se nuk do t’ishte fuqia e SHBA-së dhe BE-së.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit