9.3 C
New York
Saturday, April 20, 2024

Buy now

Të famshmit që u larguan nga kjo botë këtë vit (Foto)

- Advertisement -

Ndërsa viti 2021 po mbaron, po kujtojmë disa të famshëm që fatkeqësisht ndërruan jetë përgjatë këtij viti.

Nga aktorë ikonikë deri tek yjet e muzikës e personalitete kryesore të medias, ka pasur vdekje vërtetë tronditëse në vitin që po lëmë pas.

Më poshtë mund t’i shihni personazhet që ‘braktisën’ botën përgjithmonë…

Gerry Marsden

Frontmeni i Gerry and the Pacemakers dhe këngëtari i himnit të Klubit të Futbollit të Liverpoolit “You’ll Never Walk Alone” u nda nga jeta në moshën 78-vjeçare.

Kerry Vincent

Kerry Vincent, artistja e njohur dhe ylli i Food Network, fatkeqësisht u nda nga jeta në moshën 75-vjeçare në janar.

Tanya Roberts

Aktorja e “That 70’s Show” dhe vajza e Bondit, Tanya Roberts, vdiq në fillim të janarit në moshën 65-vjeçare.

Marion Ramsey

Marion Ramsey, e njohur më së shumti për rolin e Laverne Hooks në serinë e Academy Police, vdiq në moshën 73-vjeçare.

Deezer D

Deezer D, i njohur për rolin e tij në ER, u nda nga jeta në shtëpinë e tij në moshën 55-vjeçare.

Tommy Lasorda

Ish-menaxheri i Los Angeles Dodgers, Tommy Lasorda u nda nga jeta në moshën 93-vjeçare, pasi pësoi një arrest kardiopulmonar të papritur.

John Reilly

Ylli i telenovelave John Reilly, i njohur më së shumti për rolet e tij ikonë në telenovelat General Hospital, Passions dhe As The World Turns, vdiq në moshën 84-vjeçare.

Sheldon Adelson

Pronari miliarder i kazinosë Sheldon Adelson, i cili ishte gjithashtu një donator i madh për partinë republikane, vdiq në moshën 87-vjeçare.

Siegfried Fischbacher

Siegfried Fischbacher, gjysma e Siegfried & Roy, vdiq pasi u diagnostikua me kancer pankreatik terminal në moshën 81-vjeçare.

Joanne Rogers

Joanne Rogers, e veja e Fred Rogers, ndërroi jetë në moshën 92-vjeçare.

Sally Heath

Nëna e Sarah Palin, Sally Heath u nda nga jeta në moshën 80-vjeçare.

Phil Spector

Producenti Phil Spector, vdiq në moshën 81-vjeçare për shkaqe natyrore.

Harry Brant

Socialisti Harry Brant fatkeqësisht vdiq nga një mbidozë aksidentale e barnave me recetë në moshën vetëm 24 vjeç.

Mira Furlan

Mira Furlan, e njohur më mirë për rolet e saj si Deleen në serialin e viteve ’90 Babylon 5 dhe Danielle Rousseau në serialin e viteve 2000 Lost, vdiq në moshën 65-vjeçare.

Hank Aaron

Hank Aaron, i konsideruar gjerësisht si një nga lojtarët më të mëdhenj të bejsbollit të të gjitha kohërave, ndërroi jetë në moshën 86-vjeçare.

Song Yoo-jung

Ylli koreano-jugor Song Yoo-jung ka vdekur fatkeqësisht në moshën 26-vjeçare.

Sekou Smith

Analisti i vjetër i NBA-së, Sekou Smith, fatkeqësisht vdiq në moshën 48-vjeçare për shkak të komplikimeve nga koronavirusi.

Cloris Leachman

Cloris Leachman, aktorja dhe humoristja e dashur, u nda nga jeta në moshën 94-vjeçare për shkaqe natyrale.

Cicely Tyson

Ka ndërruar jetë në moshën 96-vjeçare aktorja legjendare Cicely Tyson.

Dustin Diamond

Dustin Diamond vdiq në moshën 44-vjeçare për shkak të kancerit në mushkëri.

Kapiten Tom Moore

Veterani i Luftës së Dytë Botërore, kapiteni Tom Moore, i cili ndihmoi në mbledhjen e milionave për Shërbimin Shëndetësor Kombëtar në Mbretërinë e Bashkuar në mes të pandemisë, ndërroi jetë për shkak të COVID-19 në moshën 100-vjeçare.

Leon Spinks

Ish-kampioni i botës në peshën e rëndë dhe boksieri fitues i medaljes së artë olimpike, Leon Spinks, vdiq në moshën 67-vjeçare pas një beteje pesëvjeçare me kancerin e prostatës dhe kanceret e tjera.

Dazaharia Shaffer

Dzaharia Shaffer, ylli në rritje në TikTok, vdiq tragjikisht në moshën 18-vjeçare.

Chick Corea

Chick Corea, një nga pianistët më legjendar në botën e muzikës xhaz, vdiq në moshën 79-vjeçare për shkak të një forme të rrallë kanceri.

Katherine Creag

Gazetarja e NBC New York, Katherine Creag, vdiq papritur në moshën 47-vjeçare.

Robert Maraj

Robert Maraj, babai i Nicki Minaj, ka ndërruar jetë pasi një aksidenti në moshën 64-vjeçare.

Houston Tumlin

Aktori fëmijë Houston Tumlin vdiq tragjikisht nga vetëvrasja në moshën 28-vjeçare.

Jessica Walter

Aktorja e dashur Jessica Walter, e njohur për punën e saj në Arrested Development dhe Archer, ka vdekur në moshën 80-vjeçare.

Richard Gilliland

Richard Gilliland, aktori që ishte i martuar me Jean Smart, vdiq në moshën 71-vjeçare pas një sëmundjeje të shkurtër.

Kuindon Tarver

Këngëtari ndërroi jetë në moshën 38-vjeçare pas një aksidenti me makinë në prill.

Princi Philip

Duka i Edinburgut dhe burri i mbretëreshës Elizabeth II vdiq në moshën 99-vjeçare në prill.

DMX

Reperi legjendar u nda nga jeta në moshën 50-vjeçare në muajin prill.

Robert Hogan

Më i njohur për rolet e tij në Peyton Place dhe The Wire, aktori fatkeqësisht u nda nga jeta në moshën 87-vjeçare në fillim të qershorit.

Robert Downey, Sr.

Regjisori, përgjegjës për filma si Putney Swope dhe Greaser’s Palace, dhe babai i aktorit Robert Downey, Jr. vdiq në korrik.

Dusty Hill

Basisti legjendar i ZZ Top u nda nga jeta në moshën 72-vjeçare në korrik.

Olivia Podmore

Ish-çiklistja olimpike nga Zelanda e Re vdiq në moshën 24-vjeçare në fillim të gushtit.

Ed Asner

Aktori dhe aktivisti fitues i çmimit Emmy, fatkeqësisht u nda nga jeta në fund të gushtit në moshën 91-vjeçare.

Michael K. Williams

Aktori i njohur për rolet në The Wire dhe Lovecraft Country, vdiq në moshën 54-vjeçare në fillim të shtatorit.

Richard Buckley

Dizajneri i modës dhe dashuria shumëvjeçare e stilistit Tom Ford ndërroi jetë më 19 shtator në moshën 72-vjeçare.

Ricarlo Flanagan

Komediani, aktori dhe reperi vdiq pas një beteje me COVID-19.

Colin Powell

Ish-sekretari i shtetit dhe kryetari i Shtabit të Përgjithshëm të SHBA-së ndërroi jetë për shkak të COVID-19 në moshën 84-vjeçare në tetor.

Virgil Abloh

Dizajneri, themeluesi i Off-White dhe drejtori artistik i koleksionit të veshjeve për meshkuj të Louis Vuitton u nda nga jeta në moshën 41-vjeçare.

Peter Scolari

Aktori më i njohur për rolin e tij përkrah Tom Hanks në serialin komedi Bosom Buddies dhe në komedinë Newhart vdiq në moshën 66-vjeçare.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit