25.4 C
New York
Wednesday, July 24, 2024

Buy now

Superlojtari garanton Real Madridin se do t’u bashkohet në vitin 2025

- Advertisement -

Sipas një raportimi të The Athletic, objektivi i Real Madridit, Leny Yoro është i gatshëm të presë derisa t’i skadojë kontrata me skuadrën e Ligue 1, Lille për t’iu bashkuar Los Blancos si lojtar i lirë.

Adoleshenti ka kontraktuar me klubin deri në vitin 2025 dhe është një nga talentet e rinj më të kërkuar në futboll.

Pavarësisht se ka marrë oferta nga klube në të gjithë Evropën, Yoro e ka zemrën të vendosur për t’u bashkuar me Madridin dhe është i gatshëm të presë një vit për ta bërë këtë.

Vendimi mund të jetë problematik për Lillien, i cili nuk do të jetë i prirur të humbasë mbrojtësin pa asnjë cent.

Pavarësisht se fillimisht e vlerësoi 18-vjeçarin me rreth 60 milionë euro, skuadra e Ligue 1 mund të ulë në mënyrë drastike çmimin e kërkuar për objektivin e Real Madridit.

Klubi francez do të jetë i kujdesshëm për të pasur një situatë të ngjashme me largimin e Kylian Mbappe nga Paris Saint-Germain në Los Blancos.

Ligue 1 është në një situatë të vështirë financiare dhe Lille nuk ka gjasa të rrezikojë të humbasë një fitim të mundshëm këtë verë.

Topi është tani në fushën e Los Blancos, me 15 herë fituesit e Ligës së Kampionëve të UEFA-s që ka të ngjarë të kenë nevojë për përforcime mbrojtëse pas tërheqjes së Nacho Fernandez.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit