15.7 C
New York
Tuesday, May 21, 2024

Buy now

Suhareka vazhdon marshimin drejt Superligës, mposht edhe Rahovecin

- Advertisement -

FC Suhareka vazhdon të shkëlqejë në Raiffeisen Liga e Parë e Kosovës në futboll.

Suhareka të shtunën ka shënuar fitore ndaj Rahovecit me rezultat 3-2.

Golat për Suharekën i kanë shënuar Mevlan Zeka (dy gola) dhe Astrit Berisha.

Suhareka në stil kampioni ka arritur të rikthehet në lojë edhe pse ishte duke humbur 2-0.

Me këtë fitore, Suhareka vazhdon të jetë lider i Raiffeisen Liga e Parë e Kosovës në futboll.

Kur kanë mbetur edhe pak ndeshje deri në fund të sezonit, FC Suhareka sipas të gjitha gjasave nga sezoni i ardhshëm do të luajë në Superligë. /Scanner/

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit