27.3 C
New York
Wednesday, July 24, 2024

Buy now

Stuhia në Mal të Zi, raportohet për dy viktima

- Advertisement -

Dy viktima janë raportuar deri më tani në Mal të Zi, si pasojë e motit të keq.

Një stuhi e fuqishme e goditi këtë vend ditën e sotme.

Dhjetëra pemë u rrëzuan, teksa era mori me vete edhe çadrat e plazhi, tjegulla dhe objekte të tjera të forta.

Mediat atje raportojnë se si pasojë e stuhisë jetën e ka humbur një punëtor i vinçit në një kantier ndërtimi si dhe një person që u godit nga rrufeja në Lushticë.

Sipas të dhënave nga stacioni meteorologjik i Barit, në momentin e stuhisë, fuqia e erës arriti në 200 kilometra në orë.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit