19.2 C
New York
Thursday, April 25, 2024

Buy now

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj Konjufcës për gazin lotsjellës

- Advertisement -

Këtë të mërkurë nga ora 10:00 pritet të mbahet seanca gjyqësore ndaj kryetarit të kuvendit, Glauk Konjufca, i cili akuzohet për hedhjen e gazit lotsjellës në kuvend.

Në rastin e Konjufcës sot pritet të dëshmojë deputeti i AAK-së, Pal Lekaj.

Dëshmitari i fundit në rastin e Konjufcës qe ish-deputeti i LDK-së, Sabri Hamiti.

Konjufca akuzohet se në gusht të 2016-ts, në cilësinë e deputetit ka hedhur gaz lotsjellës në sallën e Kuvendit dhe ka penguar personat zyrtarë në kryerjen e detyrave zyrtare.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit