16.2 C
New York
Thursday, May 30, 2024

Buy now

Sot varroset ish-komandanti i UÇK-së, Gani Imeri

- Advertisement -

Komuna e Vushtrrisë ka bërë të ditur se sot do të varroset ish-komandanti i UÇK-së, Gani Imeri.

Në njoftimin e lëshuar thuhet se për të do mbahen homazhe dhe një mbledhje komemorative.

“Në nderim të jetës dhe veprës së Komandantit, Gani Imeri, ceremonia mortore organizohet nën patronazhin e Kryetarit të Komunës së Vushtrrisë, Ferit Idrizi”, thuhet në njoftim.

Homazhe:
Ora: 12:00– 13:30
Vendi: Palestra “Jeton Tërstena– TOTA”, në Vushtrri.

Mbledhje komemorative:
Ora: 13:30
Vendi: Palestra “Jeton Tërstena– TOTA”, në Vushtrri

Ceremonia e varrimit:
Ora:15:00
Vendi: Varrezat e fshatit në Dumnicë të Epërme.

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit