16 C
New York
Thursday, May 30, 2024

Buy now

Smajljaj: Pa ShBA-në s’mund ta ruajmë as shtetin

- Advertisement -

Analisti Avdi Smajljaj ka thënë se Kosova nuk mund të anëtarësohet në Këshill të Evropës dhe organizata të tjera pa mbështetjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Njohësi i çështjeve ndërkombëtare vlerësoi se pa ShBA-në, aleancat e tjera nuk do të mjaftonin.

“Pa ShBA lere që nuk mund të anëtarësohemi në KiE, e organizata tjera, por as me ruajtë këtë shtetë nuk mundemi.

Aleancat tjera janë të pamjaftueshme.” – th ai.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit