9.3 C
New York
Tuesday, March 28, 2023

Buy now

S’ka fitues pas 90 minutave, ndeshja Real-Atletico shkon në vazhdime

Ka përfunduar koha e rregullt e ndeshjes çerekfinale të Kupës së Mbretit mes Real Madridit dhe Atletico Madridit.

Rezultati pas 90 minutave ishte i barabartë, 1:1, me ç’rast ndeshje shkon në vazhdimet e 30 minutave.

Alvaro Morata kaloi Atletico Madridin në epërsi në minutën e 19-të, pasi finalizoi një aksion të jashtëzakonshëm.

Më pas, ndeshja ishte e qetë sa i përket golave dhe pjesa e parë u mbyll me epërsinë minimale të mysafirëve.

Një magji e Rodrygos në minutën e 79-të bëri që shifrat të barazoheshin.

Braziliani dribloi pothuajse tërë mbrojtjen e Atleticos, për ta mundur në fund edhe portierin Jan Oblak.

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit