7.9 C
New York
Saturday, December 2, 2023

Buy now

Sindikata e punëtorëve të KEK-ut paralajmëron protestë të hënën

Shoqata Sindikale Siguria Fizike “KEK” ka bërë të ditur se nesër do të zhvillojnë një protestë të rëndësishme para zyrave të Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK).

Në njoftimin e dërguar thuhet se kërkesa e tyre është e qartë dhe e drejtë: “Të sigurojmë KEK-un dhe të kthehemi në shtëpinë tonë”.

“Stop tenderimit të këtij departamenti. Në këtë ngjarje, do të dëshirojmë të ndani zërin e punonjësve të Sigurisë Fizike të KEK-ut dhe të bëjmë të ditur për situatën e tyre aktuale. Për të marrë përgjigje nga zyrtarët e KEK dhe për të bërë të ditur nevojën e ndryshimit, është e rëndësishme që media të përcjellë këtë protestë”, thuhet në njoftim.

“Ju jeni të ftuar të keni një prezencë të gjallë në vendngjarje dhe të intervistoni përfaqësuesit e shoqatës sonë. Ju faleminderit për përkushtimin tuaj ndaj lëvizjes sonë për drejtësi dhe siguri në punë”, thuhet në njoftim./eo/

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit