0.8 C
New York
Wednesday, February 21, 2024

Buy now

Si kombinohen këpucët dhe çorapet? Kjo është ajo ku shumica e meshkujve gabojnë

Kur bëhet fjalë për veshjen më formale, meshkujt shpesh janë në një dilemë se si të kombinojnë ngjyrën e çorapeve me ngjyrën e këpucëve

Në përgjithësi, rregulli është që të kombinohen çorapet me pantallonat tuaja. Kur çorapet dhe pantallonat tuaja kombinohen, kjo krijon një transicion të qetë dhe do t’ju bëjë të dukeni më të gjatë. Megjithatë, çorapet dhe pantallonat nuk është patjetër të përputhen.

Si rregull i përgjithshëm, çorapet nuk duhet të përputhen me këpucët tuaja, përveç nëse dëshironi një pamje monokromatike (pantallona të zeza me këpucë të zeza dhe çorape të zeza).

Përveç të zezës, meshkujt më së shpeshti zgjedhin këpucë ngjyrë kafe. Këpucët kafe mund të vishen me pothuajse çdo ngjyrë çorapesh, transmeton Telegrafi.

Është e rëndësishme që të përputhen çorapet me pantallonat. Pasi ta keni bërë këtë me sukses, mbathja e këpucëve ngjyrë kafe bëhet shumë më e lehtë. Një pyetje e shpeshtë është nëse çorapet e zeza mbathen me këpucë kafe?

Në pamje të parë, ky nuk është një kombinim ideal dhe shumica e konsiderojnë këtë një gabim. Çorapet e zeza duken më së miri me këpucë të zeza dhe pantallona të errëta, duke krijuar një dukje të fuqishme, monokromatike (pantallona të zeza me këpucë të zeza dhe çorape të zeza). Përveç të zezës, meshkujt më së shpeshti zgjedhin këpucë ngjyrë kafe. Këpucët kafe mund të vishen me pothuajse çdo ngjyrë çorape.

Çelësi është që të përputhen çorapet me pantallonat. Pasi ta keni bërë këtë me sukses, veshja e këpucëve ngjyrë kafe bëhet shumë më e lehtë.

Një pyetje e shpeshtë është nëse çorapet e zeza vishen me këpucë kafe? Në pamje të parë, ky nuk është një kombinim ideal dhe shumë e konsiderojnë këtë një gabim.

Çorapet e zeza duken më së miri me këpucë të zeza dhe pantallona të errëta, duke krijuar një pamje të fuqishme, monokromatike. Gjithashtu, kjo ngjyrë çorapesh shkon më së miri me xhinset.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit