26.7 C
New York
Friday, June 14, 2024

Buy now

ShSKUK: Të shtrirë 6 pacientë me Covid-19 pozitivë

- Advertisement -

Në klinikat Covid-19 dhe spitalet e përgjithshme të Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës janë të shtrirë 6 pacientë të konfirmuar me Covid-19 pozitivë dhe 29 të tjerë post-Covid.

Me oksigjeno-terapi janë 8 pacientë, kurse në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive janë 2 pacientëme maskë oksigjeni.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 2 pacientë
Klinika e Pulmologjisë, 27 pacientë post-covid
Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive, 2 pacientë me maskë oksigjeni

Spitali i Prizrenit, 1 pacient
Spitali i Pejës, 3 pacientë

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit