1.6 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

Shqipëria në “EURO 2024”, presidenti Begaj: Faleminderit kombëtares për emocionet dhe kualifikimin e merituar

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj ka reaguar pas kualifikimit të Shqipërisë në kampionatin evropian “EURO 2024” që do të zhvillohet në Gjermani.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Begaj falenderon kombëtaren për emocionet dhe kualifikimin e merituar.

“Faleminderit kombëtares për emocionet e dhuruara dhe urime për kualifikimin e merituar në Euro 2024”, shkruan Begaj në Facebook.

Shqipërisë i duhej vetëm një pikë për t’u kualifikuar dhe zyrtarisht, kombëtarja preu biletën për në evropian, pas barazimit 1-1 të arritur në Kishinau të Moldavisë.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit