22.9 C
New York
Thursday, July 18, 2024

Buy now

Shoshi-Musliu për pagën e këshilltarit të MPJ-së: Paga e tij sa e 15 policëve të Kosovës

- Advertisement -

Deputetja e PDK-së, Ariana Shoshi-Musliu, ka reaguar pas raportimeve se këshilltari për kulturë dhe media, Gani Jakupi është angazhuar me pagë 7 mijë e 500 euro në muaj nga Ministria e Punëve të Jashtme dhe ambasadori i Kosovës në Bruksel, Agron Bajrami.

Me anë të një postimi në Facebook, Shoshi-Musliu ka ka krahasuar pagën e pretenduar të këshilltarit të ri në Ministrinë e Jashtme me pagën e policëve.

Tutje, ajo ka thënë se ky është shteti i kryeministrit Albin Kurti dhe se një gjë e tillë ka shije të korruspionit.

1 Këshilltar i Donikës =15 Policë të Republikës së !

Dallimi është qe ky këshilltari i Donikës me 7.500€ në muaj ka me shku nga Parisi në Belgjikë me të gjitha shpenzimet e mbuluara me provu me taku Donikën me gazetarë, artistë, drejtorë festivalesh. Ndërsa, polici me 500€ në muaj ka me shku në punë me qizme të grisura, e uniformë të stërvjetëruar, me jelek anti-plum pa afat, me 50 cent në xhep dhe nuk e ka jetën e sigurt kur te del nga shtëpia a kthehet i gjallë”, ka shkruar ajo.

“Ky është shteti i Albinit!

Era korrupsion, shkrum e mjerim!” – tha tutje.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit