-0.4 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

Shiu i rrufeshëm në Prishtinë: Vështirëson qarkullimin e veturave në kryeqytet

Shiu që ka rënë sot ka vështirësuar qarkullimin e veturave në disa rrugë të kryeqytetit.

Në disa rrugë ka pasur edhe vërshime për shkak të sasisë së madhe të shiut.

Në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë, përkatësisht në Shkabaj, rruga poshtë urës është vështirë e kalueshme për shkak të grumbullimit të ujit nga reshjet e mëdha të shiut.

Në ndihmë të veturave janë të pranishëm edhe bartësit e veturave, të cilët kanë dalë në teren për t’i mundësuar kalimin veturave tashmë të bllokuara në ujë.

Ndryshe, Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës për sot kishte paralajmëruar mot të vranët dhe reshje të shiut.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit