21.3 C
New York
Monday, May 27, 2024

Buy now

Shearer: Man City ndoshta e ka fituar Preimerligën

- Advertisement -

Ish kapiteni i Anglisë, Alan Shearer beson se Manchester City gati e ka fituar Premierligën.

“Qytetarët” janë tetë pikë larg pozitës së dytë në tabelë pas fitores ndaj Brentfordit,

Shearer thotë se do jetë vështirë për Liverpoolin dhe Chelsean të rikthehen  në garën për titull.

“Janë duke pësuar shumë pak që e bën të vështir ëpër Liverpool dhe Chelsea të rikthehen në garë”.

“Praktikisht me Man Cityn që nëse fiton dy ndeshjet e radhës, atëherë e fitojnë, ngase pak a shumë ka përfunduar apo jo?”.

Ndërkohë, Guardiola para disa ditëve deklaroi se ende është kohë e largët për të folur për titullin.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit