24.2 C
New York
Sunday, June 23, 2024

Buy now

‘Sharr Travel’ sqaron qytetarët: Nuk ka asnjë taksë për pushuesit në Shëngjin

- Advertisement -

Kompania turistike “Sharr Travel” ka njoftuar qytetarët, që do të pushojnë në Shëngjin se  “Bashkia e Lezhës nuk ka vendosur asnjë lloje takse për qytetarët e Kosovës që pushojnē në qytetin turistik të Shengjinit”, shkruan Scanner.

Në një njoftim në Facebook, Sharr Travel sqaron se taksa e fjetjes te cilen Bashkia e inkason nga hotelet eshte vendosur vite me pare dhe si e tille nuk ka asnje ndikim financiar te pushuesit nga Kosova dhe diaspora qe zgjedhin qytetin e bukur te Shengjinit per te kaluar pushimet verore!

Njoftim:

Te nderuar qytetare, Ju njoftojme se Bashkia e Lezhes nuk ka vendosur asnje lloje takse per qytetaret e Kosoves qe pushojne ne qytetin turistik te Shengjinit.
Taksa e fjetjes te cilen Bashkia e inkason nga hotelet eshte vendosur vite me pare dhe si e tille nuk ka asnje ndikim financiar te pushuesit nga Kosova dhe diaspora qe zgjedhin qytetin e bukur te Shengjinit per te kaluar pushimet verore!

Faleminderit per mirekuptimin tuaj!
Sharr Travel.

https://www.facebook.com/share/p/Q8QLqEBnepHnKWAn/?mibextid=oFDknk

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit