7.7 C
New York
Friday, December 1, 2023

Buy now

Senatori francez arrestohet se drogoi një deputete me qëllimin që ta përdhunonte

Një senator francez është arrestuar dhe marrë në pyetje nga policia mbi dyshimet se ka droguar një deputete me qëllimin që ta përdhunojë ose sulmojë seksualisht.

Joel Guerriau, politikan i “Les Independants”, u arrestua në shtëpinë e tij në Paris.

Zyra e Prokurorit të Francës i ka thënë AFP-së se Guerriau është marrë në pyetje për “dhënien e një substance një personi, pa dijeninë e tyre, që mund të kontrollojë veprimet e tyre që të kryejë përdhunim ose sulm seksual”.

Gruaja dyshohet se u sëmurë pasi piu diçka në shtëpinë e Guerriaus. Ajo nuk është në marrëdhënie me senatorin. Prokurorët thanë se testimet kanë treguar se në gruan kishte prezencë të ekstazisë. Në shtëpinë e tij, policia gjeti ekstazi.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit