10.1 C
New York
Saturday, December 2, 2023

Buy now

Sami Lushtaku me akuza të rënda: Kurti argat i Serbisë

Kryetari PDK-së, dega në Skenderaj, Sami Lushtaku e ka quajtur kryeministrin Albin Kurti ‘argat të Serbisë’.

Këto komente z. Lushtaku i bëri ndërsa dha vlerësimin kritik për draftin evropian të statutit të asociacionit, për të cilin dokument janë pajtuar Kurti dhe Vuçiq në Bruksel.

Lushtaku tha se tashmë marrëveshja në terren ka nis të zbatohet.

Nuk dyshoj që skenari Vuçiq-Kurti ka ndodhë nga targat, një skenar i përgatitur mirë në Beograd. Marrëveshja ka filluar ta zbatohet. Këto janë mendimet e Sami Lushtakut. Kurti është argat i Serbisë, pikë. Partitë politike duhet me qenë më të qarta, koherente dhe të qëndrueshme”, pohoi kryrtari Lushtaku, që drejton degën e PDK-së në bastionin e këtij subjekti politik“.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit