11.2 C
New York
Wednesday, February 28, 2024

Buy now

Rusia sulmon depon e karburantit të Ukrainës, ushtria ukrainase shkatërron artilerinë ruse

Rusia raportoi të shtunën se forcat e saj kishin sulmuar sistemin ukrainas të mbrojtjes ajrore, depon e karburantit, armët e avionëve dhe objektiva të tjera, ndërsa Ukraina pretendoi se shkatërroi artilerinë ruse, sipas përditësimeve të tyre të fundit mbi konfliktin.

Ministria ruse e Mbrojtjes tha në një raport të përditshëm se forcat e saj kishin zmbrapsur ofensivën e nisur nga forcat ukrainase në drejtimet e Zaporizhzhia, Donetsk dhe Kupyansk, dhe kapën një numër raketash dhe dronësh ukrainas.

Në të njëjtën ditë, Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës pretendoi se gjatë 24 orëve të fundit, ka pasur dhjetëra angazhime luftarake në drejtime të ndryshme dhe forcat e tij zmbrapsën sulme të shumta ruse.

Në të njëjtën ditë, Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës pretendoi se gjatë 24 orëve të fundit, ka pasur dhjetëra angazhime luftarake në drejtime të ndryshme dhe forcat e tij zmbrapsën sulme të shumta ruse.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit