7.9 C
New York
Saturday, December 2, 2023

Buy now

“Rruga e re po nis”/ Abdixhiku lajmërohet në Facebook, pak ditë para Kuvendit Zgjedhor ku pritet të rizgjidhet kryetar i LDK-së

Lidhja Demokratike e Kosovës do të mbaj më 19 nëntor, Kuvendin Zgjedhor të partisë.

Në këtë kuvend, pritet të zgjidhet kryetari i ri i LDK-së në mandat të plotë.

Deri tash, kandidati i vetëm është raportuar se është kryetari akutal, Lumir Abdixhiku.

Abdixhiku pati marrë drejtimin e LDK-së pas zgjedhjeve lokale të 14 shkurtit 2021, në mandat dy vjeçar.

Drejt përgatitjeve finale.🔥Ejani këtë të diel, më 19 nëntor, në Prishtinë.Rruga e Re po nis.Faleminderit Shpat Dedës, Armend Xhaferit, Rema Canollit e djemve e vashave të Korit të Kosovës për këtë kryevepër; për Lidhjen dhe Rrugën e Re. 🎶🎻🇽🇰

Posted by Lumir Abdixhiku on Monday, November 13, 2023

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit