20.1 C
New York
Saturday, June 3, 2023

Buy now

Rriten temperaturat, parashikimi i motit për sot dhe nesër

Gjatë dy ditëve të ardhshme në vendin tonë pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe temperatura do të rritën, krahasuar ditëve të fundit.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të shtunën (sot) do të ketë diell dhe vranësira të pakta, ndërsa të dielën mot i nxehtë me temperatura të ngjashme.

Sipas IHK-së gjatë dy ditëve do të fryjë erë nga drejtimit i jugperëndimit me shpejtësi 1-5m/s.

Njoftimi i plotë:

Të shtunën parashihet të mbajë mot kryesisht me diell . Vranësira te pakta parashihen në relievin malor. Temperaturat do të jenë në rritje në krahasim me ditët e fundit.

Të dielën mot i nxehtë dhe me temperatura të ngjashme. Në pjesën e dytë të ditës parashihen vranësira të cilat vende-vende mund të sjellin riga të dobëta dhe të izoluara të shiut.

Gjatë këtyre dy ditëve do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-5m/s.

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit