25.4 C
New York
Wednesday, July 24, 2024

Buy now

Rohde reagon për KPM: Çdo ligj i ri duhet të jetë në vijë me standardet evropiane

- Advertisement -

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, ka reaguar kundrejt ligjit të KPM të votuar sot në Kuvendin e Kosovës.

Ai tha se çdo mundësi e humbur është një më shumë.

“Kosova do të bëhet pjesë e Bashkimit Evropian, dhe nëse Qeveria e Kosovës dëshiron ta hapë rrugën për BE, çdo ligj i ri duhet të jetë në vijë me standardet evropiane. EU, CoE and OSCE kanë dhënë mendimet e tyre në ligjet, por kanë qenë të injoruar”, shkruan Rohde në “X”.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit