1.1 C
New York
Wednesday, November 29, 2023

Buy now

Rita Ora dhe bashkëshorti Taika Waititi blejnë rezidencë trekatëshe me vlerë mbi pesë milionë euro në Zelandën e Re

Rita Ora dhe bashkëshorti Taika Waititi ‘blejnë rezidencë trekatëshe 5 milionë funte’ në Zelandën e Re: ‘Të kesh një vend që mund ta quajnë shtëpi është vërtet e rëndësishme’.

Rita Ora thuhet se ka dalë në një pallat me vlerë prej 5 milionë funtesh (5.7 milionë euro) në Zelandën e Re me bashkëshortin e saj Taika Waititi.

Këngëtarja, 32 vjeç, dhe bashkëshorti i saj regjisor, 48 vjeç, i cili u martua gushtin e kaluar kanë blerë pronën e re në Auckland, sipas The Sun.

Prona e madhe mburret me katër dhoma gjumi, një pishinë, verandë, kopshte private, garazh të madh, shesh dielli dhe pamje mahnitëse në të gjithë gjirin.

Shtëpia gri e errët është e vendosur në një platformë trekatëshe në majë të shkëmbit dhe është e vendosur në dy të tretat e një hektari, me aksesin e saj në plazh.

Taika i cili ka dy vajza, Matewa Kiritapu dhe Te Hinekahu – nga martesa e tij e mëparshme me Chelsea Winstanley – janë ende me bazë në Zelandën e Re, kështu që vendndodhja funksionon për ta.

“Edhe pse Taika dhe Rita kalojnë shumë kohë në Mbretërinë e Bashkuar, Zelanda e Re është ende një pjesë e madhe e identitetit të tij dhe jetës së tyre së bashku”, tha një burim.

“Pra, të kesh një vend që mund ta quajnë shtëpi është vërtet e rëndësishme për të dhe familjen e tij. Ata tashmë kanë filluar të dekorojnë dhe blejnë mobilje për t’iu përshtatur hapësirës. Ata mezi presin të kalojnë pak kohë atje”, tha tutje i njëjti burim.

Lajmi vjen pasi Rita Ora u pa duke festuar ditëlindjen e 49-të të Leonardo DiCaprios në Beverley Hills të shtunën (11 nëntor).

Këngëtarja u pa e veshur një mini fustan të zi magjepsës, shoqëruar me një pallto të sofistikuar.

Rita shtoi lartësinë me një palë taka elegante të zeza, dhe gjithashtu iu bashkua bashkëshorti Taika Waititi, 48 vjeç.

Taika dukej me modë me një këmishë, pantallona të zeza dhe një pallto me përmasa të mëdha.

Çifti i martuar dukej se ishte në gjendje shpirtërore të shkëlqyer teksa mbërritën krah për krah në festë.

Sipas raportimeve, Rita u martua me regjisorin Taika në një ceremoni intime në Londër.

Çifti filloi lidhjen në mars 2021, përpara se të dilte publike me romancën e tyre atë gusht.

Ata u fejuan në qershor të vitit 2022 dhe mendohet se këngëtarja ka ndryshuar mbiemrin dhe tashmë do të njihet si Zonja Waititi-Ora.

Dyshja shijuan një muaj mjalti romantik në ishullin mahnitës të Waiheke, në brigjet e Auckland.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit