1.6 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

Gliha shprehet i kënaqur me fitoren e Kosovës

Trajneri i kombëtares së Kosovës Primozh Gliha, ka folur pas fitores kundër Izraelit.

Gliha u shpreh i kënaqur me këtë fitore.

“Më herët është menduar se futbollistët e Superligës nuk mund të luajnë në kombëtare, por ja sonte ata luajtën dhe e fituam lojën”, u shpreh Gliha për Klan Kosova.

“Dardanët” fituan me rezultat 1:0 kundër kombëtares izraelite.

Golin e vetëm e realizoi Milot Rashica, në minutin e 41-të.

Aktualisht Kosova, në grupin I ka 10 pikë.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit