14.6 C
New York
Wednesday, April 24, 2024

Buy now

Ricky Martin zbulon anëtarin e familjes që e inkurajoi të dilte publikisht si homoseksual

- Advertisement -

Një anëtar i familjes luajti një rol kyç në vendimin e Ricky Martin për të dalë publikisht si homoseksual.

Këngëtari 52-vjeçar shpjegoi në një intervistë së fundmi se vendimi ishte kundër ekipit të tij, të cilët ishin të shqetësuar se të qenit hapur homoseksual do ta dëmtonte atë profesionalisht. Megjithatë, ai kishte mbështetjen maksimale nga një anëtar i familjes.

Artisti shpjegoi se babai i tij, një psikolog, i tha atij se duhej të ishte i sinqertë, veçanërisht pasi mirëpriti djemtë binjakë Valentino dhe Matteo.

Ai tha: “Çfarë do t’i mësoni fëmijët tuaj të gënjejnë? Duhet të jesh i hapur. Duhet të dalësh. Unë dua të të ndihmoj. Si mund ta bëjmë këtë”, kujtoi ai.

Ai më pas e pati ndarë lajmin në rrjetet sociale.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit