9.3 C
New York
Saturday, April 13, 2024

Buy now

Rexhaj: Mos të ishte Njësia Speciale në Banjskë sot e kishim pasë kufirin te Ura e Ibrit

- Advertisement -

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj, ka thënë po mos të shkonte Njësia Speciale e Kosovës në Banjskë, atëherë sipas tij, kufiri me Serbinë do të ishte të Ura e Ibrit.

Në emsionin Politiko në Kanal10, deputeti Rexhaj ka thënë po të mos ndoshtë Basnjska, sot veriu i Kosovës do të ishte i okupuar.

“Jam në komisionin e Sigurisë dhe të Intelegjncës dhe me përgjithëmsi tëm madhe ju them se mos me pas qenë Njësia Speciale e Kosovës në veri, qajo Banjska kish ndodh dhe sot e kishe pas okupimin e veriut”, ka thënë Rexhaj.

Deklarata e tij e plotë:

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit