0.8 C
New York
Wednesday, February 21, 2024

Buy now

Regjisori Benoit Jacquot paditet për përdhunim nga aktorja e njohur!

Aktorja e njohur Judith Godrèche ka ngritur një padi kundër regjisorit të famshëm francez Benoit Jacquot, duke e akuzuar atë për përdhunim kur ajo ishte adoleshente. 51-vjeçarja ka paraqitur një denoncim zyrtar në Brigadën e Mbrojtjes së të Miturve për përdhunimin e dyshuar.

Gazeta Le Monde, e cila dha lajmin e para për padinë e Godreche, tha se Jacquot kundërshton pretendimet e aktores. Ai kishte refuzuar janarin e kaluar të komentonte mbi akuzat për AFP. Marrëdhënia e aktores me regjisorin filloi në pranverën e vitit 1986, kur Godreche ishte vetëm 14-vjeçe dhe përfundoi në fillim të viteve 1990.

Aktorja tha se ishte nën “kontrollin” e Jacquot për gjashtë vjet, gjatë të cilave luajti në dy nga filmat e tij dhe se ajo vendosi të flasë pasi zbuloi se regjisori kishte mbuluar marrëdhënien e tyre në një dokumentar të vitit 2011, duke e quajtur atë një “krim” të mbuluar nga bota e filmit francez. “Nuk ka pëlqim kur jeni 14-vjeçe. Nuk më joshi, më manipuloi tërësisht”,-tha aktorja për rrjetin televiziv TMC.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit