4.6 C
New York
Tuesday, December 5, 2023

Buy now

Reali blindon edhe Militaon

Eder Militao do të jetë lojtari i radhës i Real Madridit që do të nënshkruajë një kontratë afatgjate.

Gazetari i njohur Fabrizio Romano, ka thënë se kontrata e re e Militaos do të jetë e vlefshme deri në qershor të vitit 2028, teksa do të ketë klauzolë të lirimit prej 1 miliardë eurove.

Eduardo Camavinga dhe Federico Valverde gjithashtu do të nënshkruajën ujdi të reja në “Santiago Bernabeu”.

Vinicius Junior dhe Rodrigo tashmë janë blinduar nga Los Blancos me kontrata të reja.

Përndryshe, Militao do të jetë jashtë fushave deri në fillim të vitit të ardhshëm për shkak të një lëndimi të pësuar. Mendohet se do të jetë i gatshëm në fund të shkurtit.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit