0.9 C
New York
Thursday, February 22, 2024

Buy now

Reagon Blinken pas sanksioneve të ShBA-së ndaj Dodikut

Sekretari amerikan i Shtetit, Anthony Blinken, ka reaguar pas vendosjes se sanksioneve të reja amerikane ndaj Milorad Dodikut, Milan Tegeltijas dhe Mirsad Kukic.

Blinken përmes Twitterit ka shkruar se Departamenti i Shtetit dhe Departamenti i Thesarit publikisht kanë vendosur sanksione ndaj zyrtarëve të Bosnje e Hercegovinës.

“Departamenti amerikan i Shtetit dhe Thesari Amerikan publikisht kanë vendosur sanksione ndaj zyrtarëve të Bosnje e Hercegovinës për korrupsion dhe sjellje destabilizuese. ShBA-ja mbetet e përkushtuar në angazhimin për një të ardhme më të ndritur për qytetarët e Bosnje e Hercegovinës”, ka shkruar Blinken.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit