1.1 C
New York
Wednesday, November 29, 2023

Buy now

Rashiq ka frikë se serbët e Kosovës nuk janë të gatshëm për Asociacionin

Ministri për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiq, ka theksuar se Asociacioni i komunave me shumicë serbe do të jetë një nga sfidat më të mëdha për serbët e Kosovës.

Ministri Rashiq për RTK2, ka shprehur frikën e tij se serbët e Kosovës nuk janë të gatshëm për asociacionin.

“Asociacioni do të jetë sfidë e mëdha për serbët e Kosovës”.

Ai ka theksuar se nuk ka zgjidhje të përhershme dhe të qëndrueshme për çështjen e komunitetit, nëse serbët e Kosovës nuk marrin pjesë në proces, dhe se duhet të marrinë përgjegjësi për realitetin e ri.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit