1.1 C
New York
Wednesday, November 29, 2023

Buy now

Ramabaja: Vuçiq po kërcënon me luftë

Profesori Sadri Rambaja, ka thënë se deklarimet e presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, se nuk do të njoh asnjëherë integritetin territorial të Kosovës, janë kërcënime reale për luftë.

“Vuçiq vazhdimisht ka thënë se nuk e njeh pavarësinë e Kosovës, por ka shkuar një hapë më larg,se përveç që nuk e njeh pavarësinë e Kosovës, nuk e njeh integritetin territorial të Kosovës, ky është kërcënim për luftë, është paralajmërim real”, ka thënë Ramabaja.

Ai ka kritikuar edhe ndërmjetësuesit aktual në dialog, se po duan që veriun e Kosovës me ja dhënë Serbisë, por siç thotë ai, kjo gjë po kundërshtohet nga Gjermania, Britania dhe Amerika.

“Ata nuk e dinë as vet çfarë duan për fat të keq. Ky ekip donë që veriun e Kosovës në një mënyrë ose tjetër t;ia dorëzojë Serbisë. Janë palë tjera si Gjermani, Anglia dhe SHBA që nuk kanë dashur…”, tha ai.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit