33 C
New York
Thursday, June 20, 2024

Buy now

Ramabaja godet presidenten Osmani: Është instrumentalizuar nga diplomatët, e mori leksionin nga partia

- Advertisement -

Profesori Sadri Ramabaja, ka eskaluar në kritika për presidenten Vjosa Osmani.

Ai në “Pressing” të T7 tha se “mendon” që presidentja Vjosa Osmani është produkt i shkollës politike të LDK’së dhe “e ka vështirë ta tejkalojë mënyrën e të menduar të pavarur politik”.

“Unë mendoj që zonja Osmani është produkt i shkollës politike të LDK’së dhe e ka vështirë me tejkalu mënyrën e të menduarit të pavarur politik. Gjasat janë që e ka marrë një leksion të mirë kësaj radhe nga forca e vetë politike, prej të cilës ka dalë, sepse nuk do të duhej të instrumentalizohej nga diplomatë të papërgjegjshëm dhe ne jemi dëshmitarë se një pjesë e diplomatëve të perëndimit kanë dështuar në misionet e tyre”, tha Ramabaja.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit