21.2 C
New York
Thursday, May 30, 2024

Buy now

Qëllohet me armë kryeministri i Sllovakisë, dërgohet me urgjencë në spital

- Advertisement -

Kryeministri sllovak, Robert Fico u plagos me armë zjarri pas një takimi të qeverisë, njoftoi agjencia e lajmeve TASR të mërkurën.

TASR citoi nënkryetarin e parlamentit Lubos Blaha i cili ka konfirmuar se Fico u qëllua dhe u plagos.

Një dëshmitar i Reuters tha se dëgjoi disa të shtëna dhe se pa një burrë të arrestuar nga policia.

Dëshmitari i Reuters tha se ai pa zyrtarë të sigurisë duke shtyrë dikë në një makinë dhe duke u larguar.

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit