25.5 C
New York
Wednesday, May 22, 2024

Buy now

Putin shënon paradën ushtarake me një tank të vetëm (Video)

- Advertisement -
Vladimir Putin ka shënuar festimet vjetore të Ditës së Fitores të Rusisë me një tank të vetëm, për të dytin vit radhazi ndërsa lufta në Ukrainë po vazhdon.

Tanku i vetëm u shoqërua nga automjete të blinduara dhe ushtarë përshëndetës, ndërsa u prit me brohoritje nga turmat në Sheshin e Kuq të Moskës të enjten në mëngjes.

Ndërsa Putin iu drejtua publikut dhe ushtarëve rusë, shfaqja minimale e pajisjeve ushtarake shërbeu si një kujtesë e ashpër e numrit të viktimave që konflikti në Ukrainë po merr në vend.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit