0.2 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

Punëtorët e “Trepçës” nuk i kanë marrë pagat e plota – Januzi: Ende jemi të suspenduar

Punëtorët e “Trepçës” ende nuk i kanë marrë pagat e plota, i ka thënë Ekonomia Online, kryetari i Sindikatës Ibrahim Januzi.

Ai madje ka thënë se sindikalistët e suspenduar ende nuk janë kthyer në punë dhe se shumica e kërkesave të tyre nuk po realizohen.

“Unë vetëm çka kam pa në faqen e Trepçës në Facebook, po në teren ende nuk ka zbatueshëmri sepse edhe pagat ende nuk janë realizuar të plota”.

“Njëra ndërto është edhe suspendimi i sindikalistëve dhe 6 minatorëve, e cila nuk është përmbush dhe sa i përket të tjerave pika ende nuk po zbatohen”

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit