7.2 C
New York
Friday, December 1, 2023

Buy now

Dardanët nisin përgatitjet për ndeshjen me Zvicrën

Pas fitores kundër Izraelit (1-0), Kombëtarja e Kosovës sot i rikthehet stërvitjeve.

Dardanët më 18 nëntor do të ndeshen me Zvicrën në Basel, në një tjetër sfidë të rëndësishme për kualifikuset e Evropianit “Gjermania 2024”.

Futbollistët e drejtuar nga përzgjedhësi Primozh Gliha, në Kampin Nacional në Hajvali, sot do të mbajnë stërvitje e zakonshme para duelit me zviceranët, stërvitje që nis në orën 15:00.

Pas ndeshjes me Zvicrën, Kosova më 21 nëntor në “Fadil Vokrri” përballet me Bjellorusinë, në ndeshjen e fundit të këtij cikli garues.

Kujtojmë se Kosova ka 10 pikë nga 8 ndeshje të zhvilluara dhe zë pozitën e pestë.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit