21.3 C
New York
Monday, May 27, 2024

Buy now

Pse Elvana Gjata duhet t’i falenderohet përjetësisht motres së saj?

- Advertisement -

Emri i Elvana Gjatës nuk është i rastësishëm në botën e muzikës dhe as thjesht për të plotësuar ndonjë nga kapriçiot e moshës.

Ka qenë Migena, motra e madhe e Elvanës, ajo që e ka zbuluar si këngëtare. Ajo e ka shtyrë gjithmonë për pjesëmarrjet në konkurse dhe spektakle të ndryshme televizive. Migena ka studiuar kanto dhe për Elvanën ajo ka qenë gjithmonë “udhëheqësja e saj artistike”, shkruan “Kosovarja”.

Dy vajzat e familjes Gjata, vajzat e nënkolonelit Fatmir Gjatës, në rrugën që ato kanë nisur, kanë gjetur gjithmonë mbështetjen e veçantë të babait të tyre, që padyshhim një pjesë e suksesit të tyre i dedikohet atij, shkruan “Kosovarja”.

Rruga e saj artistike ka filluar që fëmijë, me debutimet e saj të para në pallatin e pionierëve.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit