0.9 C
New York
Thursday, February 22, 2024

Buy now

Prezantohet monitori më i shpejtë i lojërave 4K në botë

Samsung, nga të gjitha llogaritë, ka zbuluar monitorin më elitar të lojërave të shfaqur ndonjëherë.

Samsung Odyssey NEO G8 është një monitor 32 inç, i cili mbështet DisplayPort 1.4, HDMI 2.1, Display Stream Compression (DSC), ka një lakim prej 1000R dhe ndriçim CoreSync.

Monitori karakterizohet si i pari në botë, i cili ka një ekran të lakuar 4K (3840 x 2160 piksele) 1000R dhe një shpejtësi rifreskimi prej 240 Hz, me një përgjigje prej 1ms (GtG).

Kompania koreano-jugore thekson se Odyssey Neo G8 i ri i krijuar përdor teknologjinë Quantum Mini LED, Quantum HDR 2000 me një shkëlqim maksimal prej 2000 nits dhe një kontrast statik prej një milion në një.

Ndërsa ritmet e rifreskimit 4K 240 Hz duken paksa të tepërta për lojërat moderne, kartat më të fundit grafike janë të afta të ofrojnë një lojë rifreskuese të lartë në rezolucion 4K.

Sasmung nuk ka njoftuar çmimin e monitorit Odyssey NEO G8, i cili pritet të dalë në treg gjatë gjysmës së parë të 2022.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit