14.8 C
New York
Wednesday, March 22, 2023

Buy now

Presidenti serb nuk i ndal provokimet, shfaqet pranë një harte ku Kosova portretizohet si pjesë e Serbisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, sot ka qëndruar në Vranjë, ku par atë pranishmëve tha se nuk do ta nënshkruajë njohjen e pavarësisë së Kosovës.

“E di se për çfarë jam betuar, Kushtetutën e Serbisë dhe Ungjillin e Miroslavit. Nuk do të jem unë ai që do t’ua nënshkruajë pavarësinë e Kosovës dhe M.! Nuk ka dorëzim, ne nuk do ta njohim pavarësinë as de facto as de jure.”- është shprehur Vuçiq.

Edhe pse Ndërkombëtarët kanë bërë thirrje të vazhdueshme për ruajtje të atmosferës së mirë në prag të takimit të 18 marsit në Ohër, presidenti serb, nuk i ka ndalur provokimet.

Ai është shfaqur në një tubim me qytetarët, ku mbrapa tij shihet një hartë ku Kosova është paraqitur si pjesë e Serbisë.

te ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

te fundit