-0.3 C
New York
Wednesday, November 29, 2023

Buy now

Presidenti Ademi uron Shqipërinë për kualifikimin në “Euro 2024”

Presidenti i FFK-së Agim Ademi e ka uruar kombëtaren e Shqipërisë për kualifikimin në Kampionatin Evropian “Euro 2024”.

Me barazimin ndaj Moldavisë, “Kuq e Zinjtë” e siguruan “biletën” që vitin tjetër të shpije në Gjermani.

Ndër urimet e shumta, është edhe i të parit të FFK-së, i cili shkroi se ky kualifikim do t’i sjellë gëzime të paigjaminueshme të gjithë shqiptarëve.

“Sonte, gëzimi dhe krenaria kanë pushtuar zemrat e të gjithë shqiptarëve, pasi Shqipëria e ka siguruar pjesëmarrjen e saj në Euro 2024.

Në këtë moment shumë të veçantë, në emrin tim dhe të Federatës së Futbollit të Kosovës, dua të shpreh përgëzimet më të sinqerta për këtë triumf të madh të futbollit shqiptar.

Vlerësoj thellë faktin se evropiani “Gjermani 2024” do të flasë shqip, duke sjellë kësisoj gëzim të paimagjinueshëm për shqiptarët kudo në botë.

Ky është një sukses i jashtëzakonshëm për një vend si Shqipëria, që sot, për herë të dytë në histori, arrin të prekë majat e futbollit evropian.

Dua të përcjellë përgëzimet e mia më të sinqerta për të gjithë futbollistët kuqezi, stafin, me trajnerin Sylvinho, presidentin Armand Duka  dhe të gjithë ata që kanë punuar me zell dhe pasion për të arritur këtë sukses të madh.

Në këtë ditë feste për shqiptarët, uroj që Kombëtarja e Shqipërisë të vazhdojë me formë të lartë dhe të jetë befasia e këndshme në Euro 2024.

Suksese dhe ju priftë e mbara!”, shkroi Ademi.

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit