16.2 C
New York
Thursday, May 30, 2024

Buy now

Presidenti Ademi: Urime FC Suhareka për triumfin e madh dhe mirë se vjen në elitën e futbollit kosovar!

- Advertisement -

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi, e ka uruar FC Suhareka për shpalljen kamion i Ligës së Parë në futbollin dhe inkuadrimin në Superligë.

Ademi ka theksuar se “përkushtimi dhe puna e palodhur e drejtuesve, stafit të trajnerëve dhe futbollistëve është një shembull frymëzues për të gjithë”.

Postimi i plotë i Ademit në Facebook:

“Urime FC Suhareka për triumfin e madh!

Titulli i kampionit në Raiffeisen Ligën e Parë dhe inkuadrimi në AlbiMall Superligë është një sukses i jashtëzakonshëm për klubin tuaj.

Përkushtimi dhe puna e palodhur e drejtuesve, stafit të trajnerëve dhe futbollistëve tuaj është një shembull frymëzues për të gjithë.

Uroj që në edicionin e ardhshëm të vazhdoni të shkëlqeni dhe t’i sjellni vlera shtesë AlbiMall Superligës.

Mirë se vjen në elitën e futbollit kosovar!

Urime Suharekë!”.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit