21.3 C
New York
Tuesday, May 28, 2024

Buy now

Premier League: 94 raste pozitive me Covid-19

- Advertisement -

Kampionati elitar i futbollit anglez ka publikuar rezultatet e testimeve për Covid-19.

Nga 14,520 testime të bëra në periudhën nga 27 dhjetori deri më 2 janar, janë regjistruar nëntë raste më pak sesa javën paraprake.

Premier League ka numëruar 94 raste të reja pozitive me Covid-19.

Në këto testime për Covid-19 përfshihen lojtarët dhe anëtarët e stafit të secilës skuadër.

Kjo është java e parë që shënon rënie në rezultate, në tetë javët e fundit që janë kryer testime.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit