9.3 C
New York
Saturday, April 13, 2024

Buy now

Portieri Avdyli ndihet krenar që është grumbulluar me Kosovën

- Advertisement -

Portieri i Llapit, Ilir Avdyli ka pranuar se ndihet shumë krenar që është grumbulluar me Kombëtaren e Kosovës për miqësoret e këtij muaji.

Avdyli që ka treguar formë të mirë këtë edicion në Superligën e Kosovës, ka thënë se ndihet i privilegjuar që është pjesë e “Dardanëve”. Avdyli ishte i pranishëm në dy seancat e para stërvitore të Kosovës, që u mbajtën në kampin nacional të FFK-së në Hajvali.

“Privilegj i madh të jem pjesë e Kombëtares së Kosovës. Kam qenë pjesë e grumbullimit edhe para 7 vitesh kur nuk ishim të pranuar, por sot është krejtësisht ndryshe, ka konkurrencë të fortë dhe është ndjenjë tejet e veçantë”, është shprehur Avdyli. Kosova më 22 mars luan me Armeninë, ndërsa më 26 mars përballet me Hungarinë. Të dyja ndeshjet, Kosova do t’i luaj në udhëtim.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit