25.2 C
New York
Wednesday, July 17, 2024

Buy now

Plagoset me thikë një person në qendër të Prishtinës

- Advertisement -

Një plagosje me thikë ka ndodhur në qendër të Prishtinës.

Rasti është konfirmuar edhe nga policia e Kosovës, shkruan lajmi.net.

Flora Ahmeti nga policia e Kosovës ka bërë të ditur se personi është dërguar në trajtim mjekësor dhe se rasti ka ndodhur në afërsi të rrethit te ndërtesa e vjetër e Komunës së Prishtinës.

Policia ka arrestuar dy persona.

“Sot rreth orës 11 :30, patrulla policore ka hasë në një përleshje fizike e cila ka ndodhë në afërsi të rrethit te ndërtesa e vjetër e Komunës së Prishtinës. Bazuar në të dhënat fillestare, në këtë rast nga një mjet i mprehtë është plagosur një person. I njëjti është dërguar për trajtim mjekësor. Policia ka arrestuar dy persona të dyshuar, ndërkohë që hetuesit policor kanë nisur një hetim lidhur me rrethanat e këtij rasti”, ka deklaruar Ahmeti.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit